Home / Mica publicitate / Anunț de angajare

Anunț de angajare

S.C. Elka International S.R.L.  , firma logistica internationala cu sediul in Cristuru-Secuiesc angajeaza :

Contabil Sef – Expert Contabil

Obiectivul Postului :

Sa inregistreze in mod corect cifrele financiare ale firmei, sa conduca si sa supervizeze procedurile de taxe si contabilitate, precum si raportarile financiare efectuate catre organizatiile de stat aferente.

Sa sustina activitatea Directorului Financiar prin rapoarte saptamanale si lunare.

Sa puna la dispozitia Directorului Financiar toate informatiile necesare pentru deciziile manageriale in raport cu actionarii firmei, clientii, furnizorii, bancile sau alte entitati juridice in conformitate cu legislatia financiara in vigoare.

Experienta necesara:

Absolvent al Facultatii Economice – sectia Finante/Contabilitate;

Experienta in contabilitate si taxe;

Foarte bune cunostinte de contabilitate romaneasca si internationala;

Bune cunostinte ale regulilor bancare;

Vorbitor fluent de limba engleza sau de limba germana

Foarte bune cunostinte de operare pe calculator intr-un sistem de contabil

Sa aiba experienta ca simplu contabil de cel putin 4 ani;

Sa aiba experienta in coordonarea unei echipe de contabili.

Responsabilitati :

  1. Pastrarea integritatii financiare a companiei:

efectuarea si predarea la timp a balantei lunare si declaratiei de profit si pierderi lunare atat companiei cat si autoritatilor;

supervizarea si aprobarea declaratiilor de: TVA, impozit pe profit, alte taxe;

inregistrarea operatiunilor contabile aferente patrimoniului companiei;

controlul inventarului, incasarilor si platilor neefectuate;

intretinerea in mod onest, corect si complet a rapoartelor financiare;

dezvoltarea si implementarea procedurilor de control financiar intern;

asigurarea adaptarii companiei la toate reglementarile financiare, contabile, legislative, impozite si taxe;

organizarea si pastrarea evidentei inventarului de mijloace fixe in conformitate cu legislatia in vigoare;

pastrarea registrelor financiar-contabile;

supervizarea procedurilor de plata a taxelor si a altor rapoarte financiare, fiscale, statistice;

intretinerea actualizarii sistemelor informationale in conformitate cu schimbarile economice si tehnologice.

  1. Furnizarea unei conduceri puternice financiare

stabilirea si organizarea proceselor de efectuare a bugetului, control si reducere costuri;

asistenta in cazul controalelor financiare din partea organizatiilor de stat;

coordonarea efectuarii declaratiilor financiare;

coordonarea efectuarii declaratiilor de TVA, taxe pe profit;

lucrul in echipa cu departamentul financiar .

  1. Conducerea politicilor de management Financiar-Contabil

supervizarea departamentului contabil si asigurarea functionarii acestuia la parametri optimi;

instruirea personalului din departamentul contabil;

identificarea si raportarea sectoarelor ce pot fi imbunatatite din punct de vedere contabil;

motivarea oamenilor din subordine.

Va rog sa ne trimiteti CV-ul Dvs. la adresa de email :  hr@elka-international.com .

Citește și despre proiectul „Cu ochii larg deschişi”:

Cinci docufiction despre căderea și ridicare din abuzul de droguri

Sticker/Cine sunt eu? – o parabolă a pierderii identității din cauza drogurilor

”Dealerul morții”, evadare din ”infernul drogurilor”

Clean-up. Curajul Mădălinei

Povestea lui Mircea

Povestea Melaniei, nevoia de iubire şi atenţie satisfăcută cu droguri

De asemenea, verificati

PRELUNGIRE APEL DE SELECȚIE – Măsura M4/6A, Asociația GAL 3

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.