„Tricolorele” se înving singure, Gorea rezervă Sport
  • 134 Vizualizări

„Tricolorele” se înving singure, Gorea rezervă

În prima partidă din cadrul campaniei de calificare pentru Campionatului Mondial Franța în 2019, reprezentativa de fotbal feminin a României a cedat marți seara pe Cluj Arena cu scorul de 1-0 în fața Italiei. Unicul gol al oaspetelor a fost înscris în minutul 77 de către Andreea Corduneanu, în propria poartă, în urma unei erori a defensivei. România a încheiat partida în inferioritate numerică, deoarece ceeași jucătoare a fost eliminată în prelungirile partidei, după ce a primit al doilea cartonaș galben. În echipa României, dintre fostele jucătoare ale echipei ASA Târgu-Mureș ajucat portarul Andreea Părăluță, acum la Atletico Madrid și Laura Rus, trecută și ea pe la ASA. Singura componentă a actualei echipe mureșene ASA a fost Ana Maria Gorea, lăsată pe bancă, alături de ludușeanca Herczeg Andrea, acum în Suedia.