Share
Home / Sport / Elanul tinereții a cedat în fața experienței

Elanul tinereții a cedat în fața experienței

Echipa de handbal feminin CS Olimpic Târgu-Mureș a fost învinsă în partida disputată sâmbătă la Pitești cu scorul de 30-20 (13-11) de căte formația locală FC Argeș Universitatea, în cadrul etapei a XVII-a a Diviziei A. Mureșencele au câștigat în partida tur cu 32-25 și se aștepta ca replica lor pentru retur să fie una mai viguroasă. Acest lucru s-a petrecut însă doar în prima repriză, în care echipa mai experimentată, cu obiectiv apropiat promovarea s-a impus la final. Argeșencele au avut doar două goluri avantaj la pauză, dar plusul de experiență și-a spus cuvântul în partea a doua a partidei, câștigată de către gazde la o diferență de opt goluri. CS Olimpic ratează în uma acestui eșec să mai urce cel puțin un loc în clasamentul seriei B și rămâne pe locul 8, cu 5 victorii, un rezultat de egalitate și 8 înfrângeri. În etapa viitoare, care va avea loc în 24 februarie, CS Olimpic va primi vizita formației CSU Oradea, formație clasată pe locul 4 al clasamentului.