Din nou un singur punct în Liga 3 Sport
  • 210 Vizualizări

Din nou un singur punct în Liga 3

Parcursul modest al celor două echipe mureșene din seria V a Ligii III de fotbal continuă. În etapa a XX-a Avântul Reghin a obținut din nou doar un punct pe teren propriu, în timp ce CS Iernut a fost învinsă cu scor de forfait. Reghinenii au încheiat la egalitate, un nou 1-1 pe teren propriu, de această dată cu echipa secundă de la Gaz Metan Mediaș. Andrei Moldovan a deschis scorul în minutul 88, dar Avântul s-a văzut egalată în minutele de prelungiri. Tot cu o echipă secundă s-a confruntat și echipa din Iernut, la Cluj, cu CFR 2. Gazdele au deschis scorul în debutul întâlnirii (minutul 4) prin Marius Coman, care a stabilit scorul final la 3-0 în minutul 84, după ce Ster a înscris cu patru minute înainte dolul doi pentru clujeni. Avântul se află pe locul 7, cu 27 puncte, iar CS Iernut coboară pe 13, cu doar 12 puncte. În Liga III marți, 3 aprilie, de la ora 17.00, se vor disputa partidele din etapa precedentă, amânate din cauza condițiilor meteo. Avântul va juca la Alba Iulia, cu Unirea, aflată cu un loc mai sus, la 2 puncte, dar cei din Iernut vor avea o sarcină mai dificilă pe teren propriu cu Industria Galda (locul 4).