Seria negativă, întreruptă Sport
  • 185 Vizualizări

Seria negativă, întreruptă

În etapa a XXV-a a Ligii III de fotbal ambele echipe mureșene din seria V au obținut cele 3 puncte. După două înfrângeri consecutive suferite pe teren propriu, Avântul Reghin a obținut de această dată victoria, învingând cu scorul de 3-2 formația secundă a celor de la CFR Cluj. Reghinenii au înscris cele trei goluri înainte de pauză, cu o dublă reușită de Florin Truța în minutele 12 și 43, al treilea gol aparținându-i lui Ionuț Rus, care a înscris în poarta proprie în minutul 37. Oaspeții au redus diferența în minutul 54, prin Coman și au dat emoții mureșenilor după golul de 3-2 a lui Hetea, din mintul 86. Avântul se menține pe locul 10, cu 32 puncte, în timp ce a doua formație mureșeană se află pe 13, cu 16 puncte, dar a obținut în această etapă cele 3 puncte fără joc, deoarece Viitorul Ghimbav s-a retras.