Home / Monden / Liceul cu Program Sportiv

Liceul cu Program Sportiv

Distribuie

LPS, scoala noastră!
Liceul cu Program Sportiv e scoala noastră, scoala multor elevi talentati atât la învătătură, cât si în sport. Multi elevi îsi demonstrează capacitătile prin multă muncă si ambitie, obtinând în acest fel multe premii si rămânând cu multe amintiri de neuitat. Multi ajung campioni datorită eforturilor si cu ajutorul profesorilor. Elevii învată în armonie, obtinând note bune si având o clasă unită. Profesorii predau bine lectiile si îmbină seriozitatea cu distractia. Liceul organizează fel si fel de spectacole sportive si nu numai, care îi încântă atât pe profesori, cât si pe elevi. Clasele se înteleg bine între ele, ajutându-se reciproc. Antrenamentele se desfăsoară într-un mediu plăcut si curat. Se organizează des concursuri la care participă sportivi talentati din scoală si din afara ei. Sportul ne învată disciplina pentru că trebuie să avem "o minte sănătoasă într-un corp sănătos".
BERNI Kadar si JAKOB Zsuzsa


De asemenea, verificati

Sighișoara medievală: de vorbă cu vizitatorii

DistribuieSighișoara Medievală din acest an a avut parte de mii de vizitatori care i-au călcat …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.