Home / Sport / Patinaj viteză

Patinaj viteză

Daniela Oltean, pe locul 20 la CE
Singura reprezentantă a judeţului Mureş la Jocurile Olimpice de iarnă ce urmează să aibă loc anul acesta la Torino, patinatoarea Daniela Oltean a terminat Campionatul European de la Hamar pe locul 20. Concursul privit ca o ultimă repetiţie înaintea competiţiei majore ce va avea loc în curând în Italia, a fost un bun prilej pentru sportiva noastră în a-şi măsura forţele cu principalele adversare. Ea s-a clasat a 17-a în proba de 3.000 de metri, pe locul 18 în proba de 500 de metri şi pe locul 20 în cea de 1.500 de metri. La Torino, Daniela Oltean va concura în probele de 1.000, 1.500 şi 3.000 de metri. (D.T.)