Home / Politic / Alin Danciu şi-a depus candidatura la Sîncraiu de Mureş

Alin Danciu şi-a depus candidatura la Sîncraiu de Mureş

13063417_832432736889112_9140450584610340220_oAlin Danciu şi-a depus azi candidatura pentru funcţia de primar al comunei Sîncraiu de Mureş, însoţit de echipa sa de candidaţi la Consiliul Local. Alin Danciu este profesor de matematică şi fost director la cele două şcoli din comună.  Alin Danciu a declarat că Sîncraiu de Mureş are nevoie de un primar tânăr, serios şi cu putere de muncă. “Consider că, după două mandate de consilier local al comunei Sîncraiu de Mureş, am acumulat suficientă experienţă în administraţie pentru a putea să îmi asum o asemenea funcţie. Mă bazez, de asemenea, pe echipa propusă de Partidul Naţional Liberal pentru consiliul local, o echipă tânără şi energică, formată din oameni nepătaţi din comunitatea noastră. Le transmit, de asemenea, consătenilor mei că le cunosc problemele şi îi asigur că, din 6 iunie, vom da împreună o nouă faţă comunei noastre”, a declarat candidatul PNL.

Lista candidaţilor PNL la consiliul local Sîncraiu de Mureş:

Nr. crt

Nume, Prenume

domiciliul

ocupatia

1.

Danciu Alin Florin

Sîncraiu de Mureș

Profesor

2.

Budian Petru Ionuț

Nazna

Administrator

3.

Ormenișan Romeo Marin

Sîncraiu de Mureș

Inspector

4.

Radu Constantin Dorin

Sîncraiu de Mureș

Administrator

5.

Ciula Alexandru

Sîncraiu de Mureș

Electrician

6.

Moldovan Petru

Sîncraiu de Mureș

Administrator

7.

Matei Ilarion Cosmin

Sîncraiu de Mureș

Inginer

8.

Mihaluț Damian Dănuț

Sîncraiu de Mureș

Manager

9.

Țoca Daniel Cristian

Nazna

Profesor

10.

Țupa Traian

Nazna

Administrator

11.

Sîrb Ramona Elena

Nazna

Agent de vânzări

12.

Cismaș Elena

Nazna

Administrator

13.

Bucur Ionuț Sorel

Sîncraiu de Mureș

Director de vânzări

14.

Moldovan Mihai

Sîncraiu de Mureș

Avocat

15.

Truța Radu Aurel

Sîncraiu de Mureș

Șofer

16.

Sărac Daniela

Nazna

Secretară

17.

Mazilu Lucian

Nazna

Instructor educație

18.

Iuga Vasile

Sîncraiu de Mureș

Administrator

19.

Hărțăgan Iuliana Luminița

Nazna

Lucrător comercial

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Ca-n Caragiale. Negocierile PNL – USR Mureș anunțate de Cristian Chirteș, negate de Lucia Hang

Președintele PNL Mureș, senatorul Cristian Chirteș, a declarat miercuri, 1 iulie, cu ocazia unei conferințe …