Home / Primaria Targu Mures / FOTO: „Oraşul florilor”… oraşul nostru de „suflet”

FOTO: „Oraşul florilor”… oraşul nostru de „suflet”

1Consilierul personal al primarului municipiului Târgu-Mureş, Claudiu Maior, a transmis câteva gânduri despre păstrarea unui climat de siguranţă, confort şi bucurie şi „oraşul florilor”, pe care le redăm, integral, în rândurile de mai jos:

„Cu mare bucurie reiterez, de câte ori este nevoie, faptul că Târgu-Mureşul, cunoscut şi sub denumirea de „oraş al florilor”, rămâne pentru totdeauna oraşul nostru de „suflet”. Oraşul în care şi pentru care muncim, ne dăruim, ne dăm silinţa ca de fiecare dată să ne ridicăm la exigenţele cetăţeanului târgumureşean. Sunt gânduri, sentimente şi impresii născute din dorinţa de a promova mai binele zilei de mâine…Vă asigur, dragi locuitori ai municipiului că vom continua să implemetăm proiectele Primăriei municipiului Târgu-Mureş, în toate domeniile, pentru păstrarea unui climat de siguranţă, confort şi bucurie. Bucuria de a trăi într-un frumos „oraş al florilor”.

2

 

3

4

5

6

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Sistare de gaze naturale într-o localitate din Mureș

Delgaz Grid, companie de distribuție din cadrul Grupului german EON, este nevoită să sisteze temporar …