Start ratat în retur pentru handbaliste Sport
  • 156 Vizualizări

Start ratat în retur pentru handbaliste

În prima etapă a returului Diviziei A la handbal feminin, a XIV-a a campionatului, SC Mureșul Târgu-Mureș a pierdut duminică partida susținută în deplasare la CSU Oradea. Bihorencele au învins cu scorul de 24-21, după o primă repriză modestă reușită de mureșence, care erau conduse la pauză cu 13-7. Deși s-au apropiat de adversare în partea a doua a întâlnirii, câștigată la 3 goluri, nu a fost suficient pentru a întoarce rezultatul și mureșencele își periclitează și locul 4 pe care îl ocupă în acest moment în Seria B. CSU Oradea s-a apropiat la doar 3 puncte, pe care le pot recupera în etapa viitoare, când Mureșul va sta, după care vor juca pe terenul ocupantei locului secund, Universitatea Reșița.