Home / Sport / Repetiție reușită pentru Mondiale

Repetiție reușită pentru Mondiale

Campioana Națională a Clubului Sportiv Universitar Târgu-Mureș la bikini fitness Ioana Șulea a obținut o nouă medalie în cadrul unui puternic concurs internațional. Aflată în febra pregătirilor în vederea Campionatelor Mondiale pentru juniori și masters, care vor avea loc în perioada 10-13 noiembrie la Bistrița, unde are de apărat titlul suprem cucerit anul trecut, mureșeanca a urcat pe treapta a doua a podiumului la concursul internațional din localitatea finlandeză Lahti, „Ben Weider Legacy Cup&Nordic Fitness”. Sportiva antrenată de Sebastian Popovici s-a clasat pe treapta a doua a podiumului la categoria +172cm, după reprezentanta Rusiei, Natalia Lugovskikh. Rezultatul este cu atât mai valoros, cu cât competiția a fost rezervată sportivilor seniori, ea fiind încă junioară, iar aceasta este până în prezent cea mai valoroasă performanță obținută la seniori.

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

Parc de antrenament în aer liber, într-un oraș mureșean!

Aleșii locali ai municipiului Sighișoara au aprobat recent, cu ocazia unei ședințe ordinare de lucru, …