Clubul Sportiv “Dansul Viorilor”, în parteneriat cu Primăria, Consiliul Local Reghin și Consiliul Județean Mureș, sub egida Federaţiei Române de Dans Sportiv, a organizat sâmbătă, 28 octombrie, cea de a XII-a a Cupei Mirona. Sute de dansatori, zeci de arbitri, antrenori şi instructori de la cluburi din întreaga ţară, au făcut o bună propagandă dansului sportiv. Finalul a adus bucurie câștigătorilor, care au primit binemeritatele cupe, diplome și medalii din partea organizatorilor.
E 12-15 ani
1. Radu Casagranda Radu și Alexandra Georgeana Suciu (Fan Dance Club Brașov)
2. Nicolae Vasile Bârsan și Daria Nemeș (Top Dance Life Bistrița)
3. Tudor Moldovan și Alessia Rebeca Tritean (Clubul Attitude Cluj Napoca)
D 10-11 ani
1. Andrei Nicolae și Iulia Alexia Ababei (Dansul Viorilor Reghin)
2. Tudor Bumbu și Amalia Niculescu (Dansul Viorilor Reghin)
3. David Radu Todoran și Daniela Maria Dan (Dansul Viorilor Reghin)
D 14-15 ani
1. Adrian Marius Popa și Anca Dunca (Spria Top Dance Baia Mare , Prodance 2000 Baia Sprie)
2. Carol Cristian Pârvu și Andrada Teodora Neagu (Sportul Studențesc Universitatea București)
3. Cristian Tiuț și Elena Carmen Vayda (Galactic, Colibri )
Basic Latino 6-11 ani
1. Rareș Andrei Pleșa și Cezara Duca (Dance Art Târgu-Mureș)
2. Andrei Claudiu Sasebeș și Diana Botărel (Dansul Viorilor Reghin)
3. David Radu Todoran și Daniela Maria Dan (Dansul Viorilor Reghin)
Basic Latino 12-15 ani
1. Heghi Vlad Ioan și Sabina Croitor (La Passion Brașov)
2. Tudor Adam și Maisha Maria Pasici (Bolero, Dance Spirit Timișoara)
3. Marius Adrian Pop și Anca Dunca (Spria Top Dance Baia Sprie, Pro Dance Baia Mare)
Basic Standard 16-34 ani, Basic Latino 16-34 de ani
1. Madaras Hunor și Kiss Vivien Bernadette (Apollo Târgu-Mureș)
2. Alexandru Laurențiu Puia și Ioana Maria Potor (Bianca Dance Blaj)
Open Latino 12-15 ani
1. Cătălin Negrea și Cristiana Alexandru Neagu (Sportul Studențesc Universitatea București)
2. Tudor Adam și Maisha Maria Pasici (Bolero, Dance Spirit Timișoara)
3. Vonucz Richard și Ioana Sara Coroș (Dance Art Târgu-Mureș)
Open Latino 16-34 de ani
1. Alexandru Ionuț Miculescu și Andra Păcurar (Dance Spirit Timișoara)
2. Bogdan Andrei Sidor și Andreea Bunduc (Nikons Iași)