BC Sirius, șanse mici sub Tâmpa Sport
  • 117 Vizualizări

BC Sirius, șanse mici sub Tâmpa

În cea de-a XIV-a etapă a Ligii Naționale de Baschet Feminin, a cincea din returul ediției, UPM BC Sirius Târgu-Mureș va susține sâmbătă, 13 ianuarie, de la ora 18.00, partida cu formația Olimpia Brașov. În întâlnirea găzduită de sala D.P. Colibași din orașul de sub Tâmpa formația locală pornește favorită în fața echipei aflată pe ultimul loc din Liga Națională, cu o singură victorie,în timp ce brașovencele se află cu doar două locuri mai sus, cu 5 victorii și tot atâtea înfrângeri. Meciul din tur a fost câștigat de către Olimpia cu 79-65, după un joc cu mari fluctuații, în care mureșencele au câștigat primul sfert, au condus la intrarea în ultimul sfert, având avantaj chiar de 8 puncte, dar au evoluat lamentabil în ultimul, cedat cu 8-26.