MSE întrerupe seria negativă, Avântul și Iernut învinse Sport
  • 464 Vizualizări

MSE întrerupe seria negativă, Avântul și Iernut învinse

În etapa a XIII-a din Liga 3 de fotbal nou promovata MSE Târgu-Mureș a întrerupt seria de nouă jocuri fără victorie cu una obținută pe terenul formației ACS Odorheiu Secuiesc. După șase înfrângeri și trei rezultate de egalitate, toate trei obținute pe teren propriu în ultimele trei în calitate de gazde, mureșenii au bținut victoria cu 1-0 prin golul reușit în minutul 8 de Mircea Ungur din penalty. Hargitenii au beneficiat și ei de o lovitură de la 11 metri în prima repriză, dar Molnar a reușit să apere. MSE a reușit astfel să urce un loc în clasamentul seriei V, cu 12 puncte. CS Iernut rămâne în schimb pe penultimul loc, cu doar 6 puncte, iar Avântul Reghin coboară două locuri, pe 8, cu 20 puncte. Reghinenii au cedat cu 1-2 pe terenul liderului Fotbal Comuna Recea (Maramureș), golul celor de la Avântul fiind înscris de Vlad Bujor în minutul 21, care a egalat la 1, iar gazdele au obținut victoria în minutul 67. CS Iernut a cedat însă pe teren propriu, 0-1 cu Sticla Arieșul Turda, cu un gol primit în minutul 86, autorul fiind David.