Share

Home / Reviste / Reghin / Câștigătorii celei de a XIII-a ediții a Cupei Mirona

Câștigătorii celei de a XIII-a ediții a Cupei Mirona

186 de perechi de dansatori și 53 fete solo, au fost sâmbătă, 17 noiembrie , protagoniștii celei de a XIII-a ediții a Cupei Mirona, eveniment organizat sub egida Federaţiei Române de Dans Sportiv de către Clubul Sportiv „Dansul Viorilor”, în parteneriat cu Primăria și Consiliul Local Reghin și Consiliul Județean Mureș.

În cadrul celor 38 de categorii sportivii au concurat la  diferite clase valorice și vârste, pe două secţiuni: Standard (vals lent, tango, vals vienez, slow-fox, quick-step) și Latino-americane (samba, cha-cha-cha, rumba, passo-doble şi jive)

Rezultate Cupei Mirona, ediția a XIII-a

Basic Latino 12-15 ani

1.Cezar Constantin. – Carina Denisa (La Passion, Brașov)

2.Cristian Tiuț – Vayda Elena Carmen ( Galactic Dance, Baia Mare & Quasar, Oradea )

3.Iulian Andrei Lutaniuc – Cosmina Danciu ( Floris, Bistrița)

Basic Latino 16-34 de ani

1.Alexandru Bogdan Oltean – Tania Maria Gaban (Top Dance 2007, Teiuș & Bianca Dance, Blaj )

2.Alexandru Laurențiu Puia – Ioana Maria Potor ( Bianca Dance , Blaj)

Basic Latino 6-11 ani

1.Andrei Claudiu Sasebeș – Diana Botarel (Dansul Viorilor, Reghin)

2.Todoran David Radu – Dan Daniela Maria (Dansul Viorilor, Reghin)

3.Crisan Andrei Nicolae – Ababei Iulia Alexia (Dansul Viorilor, Reghin)

Basic Standard 12-15 ani

1.Cristian Tiut – Vayda Elena Carmen (Galactic Dance, Baia Mare & Quasar, Oradea)

2.Constantin Cezar – Denisa Carina (La Passion, Brașov)

3.Ioan Sergiu Oargă – Nicoleta Bianca Pop (Crystal Top Dance, Cluj-Napoca )

Basic Standard 6-11 ani

Perechea Andrei Claudiu Sasebeș – Diana Botarel (Dansul Viorilor, Reghin), două locuri 1 la Cupa Mirona 2018

1.Andrei Claudiu Sasebeș – Diana Botarel (Dansul Viorilor, Reghin)

2.Andrei Nicolae Crișan – Iulia Alexia Ababei (Dansul Viorilor, Reghin)

3.David Radu Todoran – Daniela Maria Dan (Dansul Viorilor, Reghin)

Clasa D 12-15 ani

1.Beno David – Egri Irina (Dance Art-CSS Târgu-Mureș & Dance Art, Târgu Mureș )

2.David Andrei Morar – Ruxandra Maria Tarau (Dans Club 80, Oradea)

3.Daniel Cristian Pop – Mihai Gloria Francesca (Loga Dance School, Satu Mare)

Clasa E 12-13 ani

1.Filip Stanciu – Lorena Mondoc (Life Dance, Alba Iulia)

2.Luczo Roland Andrei – Maia Ingrid Sonda (Dance Mania.Ro, Lugoj)

3.Varga Janis – Mihaela Goras (Loga Dance School, Satu Mare)

Clasa E 14-15 ani

1.Simo Tamas Ferenc – Fabian Dorottya Karola ((Dance Art-CSS Târgu-Mureș)

2.Upadhaya Vikram Alexandru – Czinkus Beatris (Dance Art-CSS Târgu-Mureș & Dance Art, Târgu Mureș )

3.George Cărpinișan – Celine Ioana Constantin (Pro Dance Studio, Brașov)

Clasa E 6-11 ani

1.Alexandru David – Ioana Georgiana (Dansul Viorilor, Reghin)

2.Tudor Ionuț Cretan – Adelina Laura Nechiti (Top Dance Life, Bistrița)

3.Horea Cămărășan – Paula Cămărășan (Attitude, Cluj-Napoca)

Debutanți Cha Cha 10-11 ani

1.Kertesz Szilard Eduard – Erdos Mara Alexandra (Rondo Dance, Târgu Mureș)

2.Andrei Ovidiu Stănuț- Raisa Elena Turcu (Bucovina Dance Studio, Suceava)

3.Matei Dumitru Andronic – Erica Lucia Cioacă (Lia Art, Piatra Neamț)

Debutanți Cha Cha 12-15 ani

1.Darius Jurcan – Beno Vivien (Dance Art,Târgu Mureș)

2.Ionuț Sorin Suciu – Carina Maria Șanta (Rondo Dance, Târgu Mureș)

3.Cătălin Andrei Macovei – Ana Cătălina Russu (Rondo Dance, Târgu Mureș)

Debutanți Cha Cha 4-7 ani

1.Gabriel Darius – Ioana Rebeca (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

2.Andrei Robert. – Stefania Alesia (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

3.Rareș Andrei Tobirnac – Bianca Găman (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

Debutanți Cha Cha 8-9 ani

1.Matei Cristian – Maria Ecaterina (Ceahlăul, Piatra Neamț)

2.Alexandru Ștefan Suciu – Anamaria Secu (Rise Up, Sibiu)

3.Ionuț Alexandru Dascăl – Maria Daniela Mona (Potaisa, Turda)

Debutanți Vals Lent 10-11 ani

1.Vlad Antoniu Leonte – Maria Oniga (Lia Art, Piatra Neamț)

2.Gabriel Iustin – Maria Anastasia ((Lia Art, Piatra Neamț)

3.Andrei Ovidiu Stănuț – Raisa Elena Turcu (Bucovina Dance Studio, Suceava)

Debutanți Vals Lent 12-15 ani

1.Marius Teodor Oniga – Elena Cristel (Lia Art, Piatra Neamț)

2.Darius Jurcan – Beno Vivien (Dance Art, Târgu-Mureș)

3.Paul Sebastian Leonte – Maria Marin (Lia Art, Piatra Neamț)

Debutanți Vals Lent 4-7 ani

1.Gabriel Darius – Ioana Rebeca (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

2.Rareș Andrei Tobirnac – Bianca Găman (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

3.Andrei Robert – Ștefania Alesia (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

Debutanți Vals Lent 8-9 ani

1.Mircea Ioan Borcilă – Cristina Ioana Spitel (Lia Art, Piatra Neamț)

2.Cristian Matei – Ecaterina Maria, (Ceahlăul, Piatra Neamț)

3.Alexandru Ltefan Suciu – Anamaria Secu (Rise Up, Sibiu)

Fete Bronz 10-11 ani

1.Gabriela Anamaria Onisa (Mini Maxi Dance Club, Sighetu Marmației)

2.Adela Mara Marchiș (Mini Maxi Dance Club, Sighetu Marmației)

 Fete Bronz 12-15 ani

1.Medeea Hutanu (La Passion, Brașov)

2.Cristiana Pop Celia (Latino Angels, Dej)

3.Bianca Maria Cheresteș, (Mini Maxi Dance Club, Sighetu Marmației)

Fete Bronz 8-9 ani

1.Bordi Kacso Csenge (Dance Art, Târgu-Mureș)

2.Dosa Reka(Dance Art, Târgu-Mureș)

3.Delal Sophia Tan (Dance to Sunrise, Alba Iulia)

Fete Debutante 10-11 ani

1.Maria Luca (La Passion, Brașov)

2.Sara Ariana Haidău (Rondo Dance, Târgu-Mureș)

3.Daria Anda Tătaru (Lia Art, Piatra Neamț)

Fete debutante 12-15 ani

1.Lorena Alexandra Pop (Potaisa, Turda)1 POTAISSA (Turda)

2.Andreea Sturzu (Diamond Dance Club, Cluj-Napoca)

3.Lavinia Simina Adăscălița Diamond Dance Club, Cluj-Napoca)

Fete Debutante 4-7 ani

1.Eross Bernadett  (Real Dance, Miercurea Ciuc)

2.Hegyesi Theodora (Lia Art, Piatra Neamț)

3.Ursu Alexia Sofia  (Milady, Piatra Neamț)

Fete Debutante 8-9 ani

1.Kurko Vivien (Real Dance, Miercurea Ciuc)

2.Lorena Ioana Chiriac (La Passion, Brașov)

3.Belenyesi Timea Brigitta (Apollo, Târgu-Mureș)

Hobby 10-11 ani

1. Nicola Christian Nicoară – Sonia Sas (Dansul Viorilor)

2. Gaal Milan – Toma Ștefania Csilla (Dans Club, Oradea)

3.Dan Ștefan David – Iwanusesi Ștefania (Bucovina Dance Studio)

Hobby 12-13 ani

1.Alexandru Hurghiș – Delia Maria Velecico (Diamond Dance Club, Cluj-Napoca)

2.Simian Matei – Oblesniuc Iustina Nicola (Diamond Dance Club, Cluj-Napoca)

3.Alexandru Anton – Maria Iarina Pîrvu (Lia Art, Piatra Neamț)

Hobby 14-15

1.Mihnea Ștefan Cata – Alexia Maria Capata (Fantasy Dance, Cisnădie & Fantasy Dance, Sebeș)

2.Codrin Gheorghe Banu – Havasi Denisa (La Passion, Brașov)

3.Ștefan Cioca – Ioana Sorina Hănceanu (Lia Art, Piatra Neamț)

Hobby 6-9 ani

1.Darius Toma – Alessandra Maria Dediu (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

2.Aris Darius Mihalca – Iris Sofia Toba (Exclusive, Oradea)

3.Nagy Arnold – Gombos Hannah (Dance Art, Târgu-Mureș)

Open Latino 12-15 ani

1.Silaghi Sebastian – Barbos Dalia Cristina Prodance, Baia Mare)

2.Cristian Tiut – Elena Carmen Vayda (Galactic Dance, Baia Mare & Quasar, Oradea)

Open Standard 12-15 ani

1.Ipate Mateo – Sonia Maria Stelea (Adamas, Bacău & Latino Angels, Dej)

2.Sebastian Silaghi – Dalia Cristina Barbos (Prodance 2000, Baia Mare)

3.Cristian Tiut – Elena Carmen Vayda (Galactic Dance, Baia Mare & Quasar, Oradea)

Precompetițional 2 Dansuri 10-11 ani

1.Luis Narcis Bulz – Adelina Mesaros (Top Dance Life, Bistrița

2.David Fetcu – Teodora Gabriela Ianul (Bucovina Dance Studio, Suceava)

3.Mihai Mario Mureșan – Alesia Iulia Borhidan (Royal Dance Club, Satu Mare)

Precompetițional 2 Dansuri 12-15 ani

1.Andrei Todașcă – Elena Alexandra Oprișan (Diamond Dance Club, Cluj-Napoca)

2.Raul Ștefan Predescu – Nicolle Selena Neagoe (Fan Dance Club, Brașov)

3.Petre Alin Ene – Heckl Christine (Fan Dance Club, Brașov)

Precompetițional 2 Dansuri 4-7 ani

1.Lucas David Axinte – Anastasia Sofia Iacob (Bucovina Dance Studio, Suceava)

2.Rareș Nicolae Lozovanu – Carina Ilinca Gugiu (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

3.Ovidiu Motoașcă – Ariana Elena Ciolacu (La Passion, Brașov)

Precompetițional 2 Dansuri 8-9 ani

1.Matei Alexandru Gălușcă – Carina Elena Baltag (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

2.Daniel Cântea – Sandor Dorottya (Real Dance, Miercurea Ciuc)

3.Reman Patrik William – Alesia Maria Mutu (Top Dance Life, Bistrița)

Precompetițional 3 Dansuri 10-11 ani

1.Mihai Mario Mureșan – Alesia Iulia Borhidan (Royal Dance Club, Satu Mare)

2.David Fetcu – Teodora Gabriela Ianul (Bucovina Dance Studio, Suceava)

3.Ianis Andrei Gheorghe – Alexia Violeta Ghiliman (Magic of the Dance, Mediaș)

Precompetițional 3 Dansuri 12-15 ani

1.Andrei Todașcă – Elena Alexandra Oprișan (Diamond Dance Club, Cluj-Napoca )

2.Răzvan Andrei Crețu – Anastasia Popescu (Diamond Dance Club, Cluj-Napoca )

3.Alexandru Cristian Toma – Andreea Secu (Rise Up, Sibiu)

Precompetițional 3 Dansuri 4-7 ani

1.Horea Vasile – Mirona Maura (Dansul Viorilor, Reghin),

2.Lucas David Axinte – Anastasia Sofia Iacob (Bucovina Dance Studio, Suceava)

3.Rareș Nicolae Lozovanu – Carina Ilinca Gugiu (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

Precompetițional 3 Dansuri 8-9 ani

1.Daniel Cântea – Sandor Dorottya (Real Dance, Miercurea Ciuc)

2.Matei Alexandru Gălușcă – Carina Elena Baltag (Ray’s Dance, Piatra Neamț)

3.Luca Mihai Anichitei – Iustina Mahu (Diamond Dance Club, Cluj-Napoca )

Share

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regurile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Companie importantă din Mureș, angajări pe mai multe posturi

Una dintre companiile importante ale județului Mureș, Durkopp Adler face angajări pe mai multe posturi. …

Share
Share