Evoluții bune pentru Szeghalmi Krisztina la polo Sport
  • 265 Vizualizări

Evoluții bune pentru Szeghalmi Krisztina la polo

Rămasă fără echipă de polo feminin după dispariția CS Topri Târgu-Mureș, componenta naționalei României Szeghalmi Krisztina s-a transferat la București. În această ediție ea evoluează la Dinamo, dar nu oricum. Mureșeanca este principala marcatoare a echipei. Recent, în primul turneu al Campionatului Național al senioarelor Dinamo a învins campioana en-titre Steaua cu 8-6, iar mureșeanca a fost principala marcatoare a învingătoarei, cu 4 goluri. În primul joc al turneului, victorie cu 17-9 în fața orădencelor de la Crșul Torpi ea reușise 5 goluri. În ultima partidă dinamovistele au fost învinse cu 13-10 de Rapid, dar și în acest meci Krisztina a fost cea mai bună marcatoare a partidei, cu 5 goluri înscrise. De remarcat, cu excepția primului meci, Dinamo a fost condusă de fiecare clar la ultima pauză și a reușit o ultimă repriză fără gol primit, înscriind de 6 ori în prima partidă și de 5 ori în a doua.