Home / Sport / Goran părăsește din nou Târgu-Mureșul

Goran părăsește din nou Târgu-Mureșul

Unul dintre cei mai îndrăgiți jucători ai echipei de baschet masculin din ultimii ani părăsește echipa. Este vorba despre muntenegreanul Goran Martinic, deseori principalul marcator al echipei și cel mai bun pasator. El a revenit la Târgu-Mureș odată cu înființarea CSM, după ce evoluase în sezoanele trecute și sub culorile BC Mureș și s-a transferat la SCM U Craiova odată cu retragerea echipei din campionat. Goran Martinic a primit o ofertă de nerefuzat din partea echipei CSO Voluntari, echipă din al doilea eșalon, aflată pe locul 3 în Grupa Galbenă, cu pretenții de a promova în turneul Play off. Astfel, de comun acord cu staff-ul clubului mureșean s-a decis intreruperea contractului pentru restul sezonului.
„Îi mulțumim pentru activitatea lui la clubul nostru, îi dorim mult success în continuare și pe viitor contăm pe el atât ca jucător, cât și ca membru al comunității noastre”, s-a specificat în comunicatul din partea clubului, referirea făcându-se la faptul că Goran revenise și cu intenția de a-și întemeia o familie la Târgu-Mureș.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Un singur punct în ultimul turneu

În turneul 6 al Diviziei A1 la volei feminin, cuprinzând ultimele trei etape ale turului, …