Juniorii se distanțează la futsal Sport
  • 106 Vizualizări

Juniorii se distanțează la futsal

În etapa a VI-a din seria IV a Campionatului Național de futsal al juniorilor sub 19 ani CSM Târgu-Mureș a învins pe teren propriu formația harghiteană Korondy Junior 2017 Corund cu scorul de 5-2. A fost dealtfel doar al patrulea joc pentru mureșeni, deoarece seria de cinci echipe a rămas doar cu patru și în unele etape se dispută astfel câte un singur meci. CSM s-a distanțat după cele patru jocuri, toate câștigate, la 6 puncte de următoarea clasată, Pro Tineret Sighișoara, care a stat în această rundă. Târgumureșenii vor susține partida din etapa viitoare marți, 12 martie, pe terenul celor de la CFF Clujana Cluj-Napoca, singura echipă care nu a obținut niciun punct. În jocul de duminică gazdele au deschis relativ târziu scorul, abia în minutul 12, prin Kiss Szilárd, care după alte trei minute a stabilit scorul primei reprize. Imediat după reluare oaspeții au redus prin Tofalvi Szabolcs, dar în minutul 28 același Kiss Szilárd a refăcut diferența de două goluri În minutul 36 el a reușit al patrulea său gol, după ce în urmă cu două minute Nagy Tamás a dus scorul la 4-1. Rezultatul final a fost stabilit în penultimul minut de joc, când Máté Márton a înscris pentru oaspeți.