Home / Sport / Conturi ca și încheiate în Liga III

Conturi ca și încheiate în Liga III

Distribuie

Marți s-au disputat partidele din etapa a XXVII-a, intermediară, în Liga III de fotbal. Deja obișnuite cu înfrângeri la scor, ambele pe locuri retrogradabile, două din cele trei echipe mureșene care se află în seria V au suferit înfrângeri la același scor, 1-5. Diferența dintre aceste rezultate a fost acela că dacă MSE Târgu-Mureș a cedat cu acest scor în deplasarea de la Dej, cu Unirea (golul mureșenilor înscris la scorul de 5-0 de Dudas Levente), ultima clasată, CS Iernut a cedat pe teren propriu în fața formației Sănătatea Cluj. Golul mureșenilor l-a înscris Darius Ghirca, în minutul 70, din penalty, la scorul de 0-4, Singura mureșeană care a obținut un punct a fost Avântul Reghin, care a remizat în deplasare, 2-2 la CFR Cluj 2. Adrian Murar a deschis scorul pentru Avântul în minutul 20, gazdele au întors înainte de pauză rezultatul, prin Claudiu Petrila (30) și Emanuel Dat (41), iar Vlad Bujor a stabilit în minutul 75 rezultatul final. Din această ediție mai sunt de disputat trei etape, dar soarta celor două amintite este deja pecetluită, salvarea lor depinzând acum doar de eventuala retragere a vreunei componente a grupei care va fi stabilită pentru sezonul viitor. Evident, în cazul în care echipele mureșene vor avea sprijin financiar. Următoarea rundă are loc vineri, 10 mai, de la ora 18.00, etapa cu numărul 28. MSE va juca la Miercurea Nirajului cu AFC Odorheiu Secuiesc, CS Iernut la Turda cu Arieșul, iar Avântul Reghin pe teren propriu cu Fotbal Comuna Recea. Avântul ocupă locul 8, cu 36 de puncte și îi despart doar 3 de locul 5, în timp ce maramureșenii de la Recea au cedat șefia grupei celor de la Miercurea Ciuc și pentru promovarea în liga II au acum nevoie de un eșec al harghitenilor.

Cinci docufiction despre căderea și ridicare din abuzul de droguri

Sticker/Cine sunt eu? – o parabolă a pierderii identității din cauza drogurilor

”Dealerul morții”, evadare din ”infernul drogurilor”

Clean-up. Curajul Mădălinei

Povestea lui Mircea

Povestea Melaniei, nevoia de iubire şi atenţie satisfăcută cu droguri

CSU Târgu Mureș: Rezultate bune la ciclism

Distribuie În ziua a treia a competiției de ciclism Serbia Epic Series, sportivul Patrick Pescaru …

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.