Debut cu stângul pentru Avântul Sport
  • 185 Vizualizări

Debut cu stângul pentru Avântul

Singura echipă din județul Mureș rămasă în Liga III de fotbal, Avântul Reghin a obținut un singur punct în etapa inaugurală a noii ediții. Reghinenii au remizat pe teren propriu, 1-1 cu formația AFC Odorheiu Secuiesc, fiind singurul rezultat de egalitate din cele opt partide ale seriei V. Oaspeții au deschis scorul prin Alexandru Taciuc, încă din minutul 3, mureșenii reușind egalarea în minutul 36, golul fiind înscris de Vlad Bujor. De remarcat, echipa harghiteană pierduse cu 2-1 doar cu câteva zile în urmă partida din Cupa României pe terenul câștigătoarei fazei județene Mureș, Unirea Ungheni 2018, iar cele două echipe mureșene se vor confrunta în faza a treia a competiției, pe terenul din Ungheni. Partida va avea loc într-o singură manșă, marți, 27 august, de la ora 17.30.