Share

Home / Reghin / Avântul, a doua victorie

Avântul, a doua victorie

În etapa a VII-a a Ligii III de fotbal, reprezentanta județului Mureș din seria V, Avântul Reghin s-a impus pe teren propriu cu 3-0 în fața formației Unirea Dej. Pentru reghineni este doar a doua victorie din acest sezon, după ce pe teren propriu mai obținuseră una și au remizat de alte două ori. Cele două erau vecine de clasament, cu câte 7 puncte, în jumătatea a doua a clasamentului, iar cu acest succes Avântul cumulează 10 puncte și urcă pe locul 7. Toate cele trei goluri ale reghinenilor au fost înscrise în prima repriză, prin Cristian Merdariu (minutul 3), Florin Truţă (17) și Bogdan Stavilă (42), în partea a doua gazdele mulțumindu-se cu conservarea avantajului.