Debut cu stângul pentru „tricolore” Sport
  • 58 Vizualizări

Debut cu stângul pentru „tricolore”

În prima partidă din cadrul grupei de calificare pentru Campionatul European de fotbal feminin din 2021, care se va disputa în Anglia, selecționata României a fost învinsă pe stadionul Dr. C-tin Rădulescu din Cluj-Napoca cu 1-0 de formația Belgiei. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 9, la șutul deviat expediat de Deneve. În formația României a evoluat doar una dintre cele patru jucătoare plecate de la ASA Târgu Mureș. Aceasta a fost Göder Brigitta, înlocuită la pauză din cauza unei accidentări, în timp ce Herczeg Andrea, Bianca Sandu și Barbási Kinga au rămas pe bancă. Următorul joc al „tricolorelor” va avea loc tot pe teren propriu, în 8 noiembrie, cu Lituania.