Home / Sport / Puncte pentru mureșence

Puncte pentru mureșence

În etapa a doua din liga secundă la fotbal feminin, ambele echipe mureșene au obținut puncte. În seria 1 Ladies Târgu Mureș a învins pe terenul din Miercurea Nirajului cu scorul de 3-2 formația suceveană CS Nicu Gane din Fălticeni. Mureșencele au înscris golul victoriei în repriza secundă, după 2-2 la pauză și ocupă cu cele 3 puncte locul 5 în clasament. În seria 2 CSM Târgu Mureș a cedat prima poziție pe care o ocupa după prima etapă, în urma remizei obținute în deplasarea de la Drobeta Turnu Severin, 2-2 cu formația locală Atletic Drobeta. Pe primul loc a urcat echipa reșițeană Banat Girls, singura cu două victorii după două etape.