În sfârșit, succes pentru Avântul Sport
  • 107 Vizualizări

În sfârșit, succes pentru Avântul

După o serie de 6 partide fără victorie, în care a obținut doar 3 puncte, Avântul Reghin reușește a treia victorie a sezonului în seria V din liga III de fotbal. În etapa a XIV-a, penultima din tur, reghinenii au obținut victoria pe teren propriu, 2-1 cu Industria Galda, din județul Alba. Nici acest succes nu a fost obținut fără emoții, deoarece oaspeții au fost cei care au deschis scorul, în minutul 37, prin Cioară. Avântul a obținut cele 3 puncte prin golul luiAdrian Murar, reușit abia în minutul 87, după ce Ovidiu Covaciu reușise să egaleze în minutul 40. Cu acest succes mureșenii totalizează 16 puncte și ocupă locul 11, dar vor încheia turul cu o deplasare dificilă, la Luceafărul Oradea. Bihorenii au condus o bună parte în clasament, dar acum au coborât pe locul 3, la 5 puncte de liderul Fotbal Comuna Recea, din Maramureș și la un punct de Minaur Baia Mare.