Home / Slider / Mureşeanul Balazs Bajko campion european la K1

Mureşeanul Balazs Bajko campion european la K1

Încă o dată sportivii clubului sportiv Black Diamond Fight confirmă la competiţii internaţionale. La Baia Mare, în cadrul Campionatului European WFK 2019, mureşeanul Balazs Bajko, la doar 19 ani,  a obţinut medalia de aur la K1 şi medalia de argint la stilul Kicklight. La competiţia europeană au participat  peste 300 de sportivi din toată europa, bătălia pentru medalii fiind una acerbă.

“Am obţinut la Baia mare titlul de Campion European la K1 si cel de Vicecampion European la stilul Kicklight. Am lucrat foarte mult pentru acest titlu împreun cu  antrenorului meu Poczo Zoltan, mă bucur că am câştigat această medalie pentru România şi judeţul Mureş. Ne dorim ca pe  parcursul anului viitor să obţinem rezultate la fel de bune la campionatul mondial la Egypt”, a declarant Balazs Bajko.

În sportul de performanţă munca intense, seriozitatea şi tenacitate duc adesea la rezultate.

„Sportivul clubul nostru,  Black Diamond Fight, doar la 19 ani a cucerit 2 medalii la Baia Mare şi este noul Campion Europea K1 şi Vicecampion European la Kicklight WKF. Mulţumim sponsorilor care au sprijinit parcursul sportivilor noştri. Sportul de performanţă are nevoie de sprijin pentru a aduce campioni în judeţul Mureş”,  a declarat antrenorul Poczo Zoltan.


Clubul BDF Tîrgu Mureșa fost înființat în anul 2013 de către Poczo Zoltán, multiplul campion naţional, mondial și european la diverse stiluri de arte marţiale. Sala de antrenamente este dotată cu toate echipamentele necesare și vă așteaptă să vă testați limitele participând la sesiuni de antrenamente circuit BDF Fit, Kick Box sau alte stiluri de arte marțiale (http://www.blackdiamondfight.ro ).

Ionel ALBU

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

VIDEO – FOTO: Incendiu la Centrul Comercial ”Transilvania” din Târgu Mureș!

Pompierii militari din cadrul Detașamenttului Târgu Mureș au fost solicitați să intervină marți, 26 octombrie, …