Home / Business / Azomureș sprijină sistemul medical mureșean

Azomureș sprijină sistemul medical mureșean

Combinatul Azomureș din Târgu-Mureș va sprijini financiar achiziționarea unor echipamente medicale necesare secției ATI a Spitalului Clinic Județean Mureș.

”Comunitatea noastră locală traversează momente de cumpănă. Conducerea companiei Azomureș este conștientă că trebuie luate măsuri suplimentare în clinicile din oraș pentru a pregăti secțiile de terapie intensivă. De aceea, am răspuns solicitărilor și am decis să sprijinim financiar eforturile medicilor de la Spitalul Clinic Județean Mureș în vederea pregătirii unor echipamente medicale pentru paturile suplimentare din secția ATI. Spitalul Clinic Județean Mureș va prelua cazurile de Covid-19, în cazul în care capacitatea celor două clinici de boli infecțioase este depășită. Suntem convinși că orice acțiune în acest sens poate salva vieți din comunitatea noastră”, a transmis conducerea combinatului Azomureș, prin intermediul unui comunicat de presă.

(Redacția)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Probleme la asfaltarea a două străzi din Târgu Mureș

Municipalitatea târgumureșeană anunță de ceva vreme că în oraș au loc lucrări intense de asfaltare …