Home / Reghin / Gabriel Toncean, implicare în distribuirea Luminii Sfinte

Gabriel Toncean, implicare în distribuirea Luminii Sfinte

Reghineanul Gabriel Toncean, președintele Federației Române de Fitness și Culturism,   a anunțat pe pagina sa de Facebook faptul că, societatea care o conduce, va distribui Lumina Sfântă de Paști credincioșilor din Reghin.

„Anul acesta am înaintat o propunere Protopopiatului Ortodox Român din Reghin, pentru a distribui Sfânta Lumină creștinilor ortodocși din municipiul nostru în noaptea de Înviere. Echipajele companiei mele de securitate, Lex Guard, asigură permanența non-stop pentru protejarea obiectivelor pe care le avem în pază. Prin urmare îmi doresc să profităm de prezența noastră în stradă cu ocazia sărbătorii Învierii Domnului, pentru a distribui Sfânta Lumină credincioșilor din comunitatea noastră.Mă bucur să vă anunț că propunerea mea a primit acordul Protopopiatului Ortodox Român Reghin. Vom distribui Lumina Sfântă începând cu miezul nopții și până la ora 02:00. Echipajele noastre vor fi dotate corespunzător din punct de vedere igienico-sanitar. Am notificat în mod oficial Poliția și Jandarmeria Reghin cu privire la acțiunea noastră, pentru a mă asigura că totul se va desfășura fără încălcarea normelor legale”, a precizat Gabriel Toncean.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Mii de turiști atrași de bujorii de la Zau de Câmpie

Câteva mii de persoane au vizitat, în perioada Sărbătorilor Pascale, Rezervaţia botanică de la Zau …