Medalii naționale pentru dansatorii mureșeni Slider
  • 530 Vizualizări

Medalii naționale pentru dansatorii mureșeni

Sportivii legitimați la cluburi de dans sportiv din județul Mureș au obținut 4 medalii la ediția din acest an a Campionatului Național de Dans Sportiv, competiție care s-a desfășurat în perioada 7-9 mai, în Timișoara.

Singura medalie de aur a fost câștigată de perechea alcătuită din Rareș Cojoc (Dansul Viorilor Reghin) și Andreea Emilia Matei (Pas în Doi București), care au concurat la categoria la Adult Standard. Câte o medalie de argint au obținut perechile Paul Adrian Moldovan – Cristina Maria Tătar (Spotlight Dance Studio Târgu Mureș) la categoria Adult Latin și Andrei Claudiu Sasebeș – Diana Bătărel (Dansul Viorilor Reghin) la categoria 14-15 Junior II Latin, iar o medalie de bronz a fost adjudecată de perechea Andrei Claudiu Sasebeș – Diana Botărel (Dansul Viorilor Reghin) la categoria Junior II Standard.

Transmitem felicitări tuturor sportivilor medaliați, precum și antrenorilor și părinților pentru eforturile depuse în susținerea talentaților dansatori.