Home / Slider / Meci de fotbal de zile mari la Râciu

Meci de fotbal de zile mari la Râciu

Distribuie

Baza sportivă ”Daniel Horațiu Cioloboc” din Râciu va găzdui sâmbătă, 21 august, de la ora 10.00, un meci de fotbal amical între A.S. Câmpia Râciu și Prietenii lui Horațiu Cioloboc.

”Mai exact echipa noastră contra fostelor glorii ale fotbalului românesc de la A.S Armata Târgu Mureș și U Cluj, practic două dintre echipele mari la care râceanul nostru, Horațiu Cioloboc, a jucat”, a informat Ciprian Alin Belean, primarul comunei Râciu.

Meciul va fi arbitrat de o brigadă de cavaleri ai fluierului condusă tot de un râcean consacrat, cu performanțe deosebite în lumea sportului, președintele Asociației Județene de Fotbal Mureș, Mircea Bucur.

”Va fi inaugurată și noua denumire a bazei sportive din Râciu și anume Baza Sportivă ”Daniel Horațiu Cioloboc”! Vă așteptăm într-un număr cât mai mare la acest eveniment unic pentru comuna noastră, dar și pentru zona noastră!”, a mai transmis primarul comunei Râciu.

Pe lista invitaților se află nume foarte cunoscute ale fotbalului mureșean și național precum Cornel Cacovean, George Ciorceri, Ovidiu Maier, Alin Minteuan, Sorin Corpodean, Marius Predatu, Aurel Stoica, Cristinel Pojar, Stelian Gherman, Adrian Falub, Vasile Jula, Eugen Voica, Valentin Șandru, Adrian Botezan, Levente Biro II, Cristian Stoica, Claudiu Sălăgean, Flavius Moldovan, Bogdan Stoica, Istvan Szabo, Darius Miclea și Ioan Maja.

(Redacția)


De asemenea, verificati

Se deschide primul magazin Maxi Pet din Târgu Mureș!

Distribuie Animalele de companie din Târgu Mureș vor avea, și ele, propriul lor hipermarket! În …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.