Home / Slider / Argint pentru Jakab Szilárd Sámuel

Argint pentru Jakab Szilárd Sámuel

Distribuie

Sportivul Jakab Szilárd Sámuel, dublu legitimat la LPS-CSM Tg Mureş a terminat pe locul doi la proba de 200 metri plat la Campionatul Naţional în Sală desfăşurat în Bucureşti. Pe lângă medalie, Jakab Szilárd Sámuel a mai alergat într-o finală.

„Jakab Szilárd Sámuel a terminat proba în 23 de secunde şi 35 sutimi, cu doar 19 sutimi în spatele campionului Vochin, din Piteşti. La startul probei s-au adunat 71 de concurenţi. Sportivul nostru a mai luat startul şi în proba de 60 de metri plat, unde s-a calificat în finală, cu timpul de 7 seccunde și 20 de sutimi”, au transmis reprezentanții CSM Târgu Mureș.

În finală JakabSzilárd Sámuel a terminat proba pe locul al cincilea, cu un timp cu doar o sutime mai slab decât în calificări. Un detaliu important despre performanța sportivului este faptul că toţi cei care l-au devansat pe sportivul târgumureșean, sunt cu un an mai în vârstă!

Felicitări Jakab Szilárd Sámuel!

Mălina MORARU

Spitalul Clinic Județean Mureș angajează paznici, muncitori și îngrijitoare

Distribuie Spitalul Clinic Județean Mureș organizează concurs pentru ocuparea următoarelor posturi vacante, pe perioadă nedeterminată, …

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.