Arcașii mureșeni pe podium Slider
  • Amalia Vasilescu
  • 104 Vizualizări

Arcașii mureșeni pe podium

Arcașii de la Clubul Sportiv Municipal ( CSM)  Târgu Mureș au urcat pe podium la Cupa Federației outdoor. Peste 50 de concurenți s-au înscris la toate categoriile competiției.

În perioada 29 Aprilie – 1 Mai arcașii de la CSM Târgu Mureș au participat la Cupa Federației outdoor– Seniori, Juniori, Cadeți – arc olimpic, compound și barebow, competiție desfășurată la Aninoasa, Hunedoara. Clubul a fost reprezentat de către Cocan Ioana la senioare (RSW) și Móréh Tamás la cadeți U18 (RCM).

La categoria Recurve cadeți (distanță de tragere 60 m), Móréh Tamás a câștigat locul 1 cu un avans de 38 de puncte faţă de ocupantul locului doi.

La categoria Recurve seniorare (distanță de tragere 70 m), Cocan Ioana a ocupat locul 3. Ea a câştigat finala mică cu 6-0 împotriva sportivei Uritescu Andreea de la SCM Deva.