• 575 Vizualizări

În cadrul Cupei României la culturism și fitness, competiție desfășurată în data de 28 mai, la Sala Sporturilor Dej, sportivii CSU Târgu Mureș s-au remarcat pe scenă și s-au întors acasă cu rezultate foarte frumoase. Lotul de 11 sportivi a totalizat 10 medali: 3 de aur, 5 de argint și 2 de bronz.

Cele mai valoroase rezultate obținute sunt următoarele:

Junioare Women’s Bikini Open: Ioana Suciu – locul 2, Paula Frandeș – locul 3;

Senioare Women’s Wellness Open: Cristina Pop – locul 2;

Seniori Men’s Physique 173 cm: Vay Alpár Florian – locul 1;

Juniori Men’s Physique plus 174 cm: István Sergiu Vasile – locul 1;

Seniori Men’s Physique plus179 cm: István Sergiu Vasile – locul 3;

Master Men’s Physique 40-49 ani Open: Eugen Canceroschi – locul 2.

”Cupa Universitară ce a deschis ziua competiției i-a clasat pe studenții Universității de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie „George Emil Palade” din Târgu Mureș pe locuri fruntașe: Vay Alpár Florian a fost primul la categoria Men’s Physique 173 cm, István Sergiu Vasile s-a clasat al doilea la Men’s Physique plus 179 cm și Canceroschi Eugen Claudiu a obținut argint la categoria Men’s Physique masters 40-49 ani Open”, au informat reprezentanții CSU Târgu Mureș.

Buletinul informativ conține și un capitol special, dedicat mulțumirilor: ”Suntem cât se poate de mândri de reușita voastră! Vă mulțumim! Le suntem recunoscători antrenorilor secției CSU Târgu Mureș: Titi Antrenor (Dumitru Cheteleș) și Popovici Sebastian, precum tuturor celor care s-au implicat în pregătirea voastră, în cele mai mici detalii. Adresăm mulțumiri speciale lui Simion Liviu Photography și David Valentin Photography.”