Slider
Clasamentul Sportivilor Mureșeni
23 decembrie 2022CLASAMENTUL SPORTIVILOR MUREȘENI 2021
Prezentare rezultate 2022 toate medaliile obținute a județului Mureș
MEDALII | CAMPIONATE | TOTAL | |||||||||
Mondiale | Europene | Balcanice | Total | Naționale | |||||||
sen | jun | sen | Jun | sen | jun | Cadeti si Juniori | Tineret si Seniori | Total | |||
AUR | 6 | 5 | 5 | 6 | 0 | 7 | 29 | 105 | 48 | 153 | 172 |
ARGINT | 6 | 7 | 8 | 5 | 1 | 6 | 33 | 114 | 49 | 163 | 196 |
BRONZ | 0 | 1 | 2 | 7 | 1 | 10 | 21 | 139 | 64 | 203 | 224 |
TOTAL | 12 | 13 | 15 | 18 | 2 | 23 | 83 | 358 | 161 | 519 | 602 |
Rezultate pe categorii de vârstă și echipe
Speranțe (nu se premiază pe locuri, toți sportivii sunt la același nivel), sportivi de varsta pana la maxim 15 ani.
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Clubul Sportiv | Antrenor | |
1 | Balint Marina | canotaj | C.S. Mureșul | Balint Claudia | |
2 | Necula Cezara | canotaj | C.S. Mureșul | Balint Claudia | |
3 | Belean Oana | wushu | C.S. Mureșul | Horvath Attila | |
4 | Maxim Bence | Lupe libere | C.S. Mureșul | Molnar Andrea | |
5 | Reves Alexandru | Lupe libere | C.S. Mureșul | Molnar Andrea | |
6 | Szava Bernadett | Karate WUKF | C.S Juvenes | Kiss Ibolya | |
7 | Gaspar Mihai Andrei | Karate WUKF | C.S Juvenes | Kiss Ibolya | |
8 | Anca Ana Maria | Tenis de masă | ACS Mureșul Luduș | Cîrpaci Alexandru | |
9 | Decsei Emma | Tenis de masă | ACS Mureșul Luduș | Cîrpaci Alexandru | |
10 | Teglaș Andrea | Tenis de masă | ACS Mureșul Luduș | Cîrpaci Alexandru | |
11 | Moldovan Szidonia | Tenis de masă | ACS Mureșul Luduș | Cîrpaci Alexandru | |
12 | Moldovan Ronin | Dans Sportiv | CS Dance Art | Somodi Katalin | |
13 | Gombos Zsofia | Dans Sportiv | CS Dance Art | Somodi Katalin | |
14 | Szanto David | Karate WUKF | ACS Sakura | Drocsa Jozsef | |
15 | Szanto Boroka | Atletism | LPS Tg Mureș | Ballo Eniko | |
16 | Avram Janos Csaba0 | Atletism | LPS Tg Mureș | Ballo Eniko | |
17 | Man Yanis | Lupte Libere | C.S.S. Tg Mureș | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz | |
18 | Priță Aris | Karate shotokan | CS Universitar Tg Mureș | Stanciu Nicolae | |
19 | Chirteș Lorena Teodora | Taedwondo | ACS Jaguar Academy | Matei Alecsandra Cristina | |
20 | Gaspar Mihai Andrei | Karate WUKF | CS Juvenes | Kiss Ibolya Noemi | |
21 | Matei Moisi | Jiu jitsu | CS Ronin Academy | Boros Raul, Oros Jozsef | |
22 | Ciumas Adelina | Judo | ASC Dimas | Dima Remus | |
23 | Santa Aba Solt | CS Kashi | Kendo | Jozsa Levente | |
24 | Barabas Riana Tamara | ACS Lupte BSG | Lupte Libere | Szocs Attila | |
25 | Veress Rebecca | CSS Tg Mures | Natație | Szeghalmi Andrea |
SPORTIVI CU NEVOI SPECIALE
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Clubul Sportiv | Antrenor |
1 | Nagy Biro Ibolya | Karate Nevăzători | ACS Sakura | Belean Alexandru |
2 | Sonea Rodica | Karate Nevăzători | ACS Sakura | Belean Alexandru |
3 | Szanto Attila | Karate Nevăzători | ACS Sakura | Belean Alexandru |
4 | Pop Tinu Vasile | Karate Nevăzători, Popice | ACS Sakura și ACS Iris Tg mureș | Belean Alexandru |
5 | Mucui Gyula | Culturism și Fitness | CS Retro Gym | Moldovan Agoston |
6 | Pădurean Liliana | Popice | ACS Iris Tg Mureș | David Maria David Carmen |
7 | Gyorfi Mozes | Popice | ACS Iris Tg Mures | David Maria David Carmen |
8 | Boandă Claudia | Popice | ACS Iris Tg Mureș | David Maria David Carmen |
9 | Ordog Pal Levente | Popice | ACS Iris Tg Mures | David Maria David Carmen |
10 | Oreian Tiberiu | Popice | ACS Iris Tg Mureș | David Maria David Carmen |
JUNIORI
Echipe Juniori
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Antrenor |
1 | CSS Tg Mureș | Lupte Libere | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz |
2 | ACS Gladius | Baschet | Pora Vlad, Pora Florina |
3 | CS Electromures | Popice | Orosz Istvan, Seres Jozsef |
JUNIORI Ramuri Neolimpice (se premiază doar locul I, restul sunt pe acelas loc)
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Clubul Sportiv | Antrenor |
1 | Sasebeș Andrei și Ababei Iulia | Dans Sportiv | Dansul Viorilor | Andrea Suciu |
Zidărescu Mara | Culturism | ACS Retro Gym | Modovan Agoston | |
Seres Bernadette | Popice | CS Electromureș | Orosz Istvan | |
Varo Szabolcs | Fotbal Tenis | ACS Gombos Martial Art | Varo Gyula | |
Boroș Dragoș Bogdan | Jiu-jitsu | CS Ronin Academy | Boros Raul, Oros Jozsef | |
Toni Eduard Vaida | Jiu-jitsu | CS Ronin Academy | Boros Raul, Oros Jozsef | |
Boroș Maria Alexandra | Jiu-jitsu | CS Ronin Academy | Boros Raul, Oros Jozsef | |
Martonffy Otto | Wushu | CS Ronin Academy | Traian Rus, Paul Albert | |
Fazakas Robert | Popice | CS Electromureș | Orosz Istvan, | |
Tamas David | Jiu-Jitsu | ACS Takenoko | Tamas Attila |
JUNIORI Ramuri Olimpice (se premiază doar locul I, restul sunt pe acelas loc)
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Clubul Sportiv | Antrenor |
1 | Lirca Georgiana | Lupte Libere | CSS-CSM Tg Mureșu | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz |
Csipkes Balazs | Lupte Libere | CSS Tg Mureș | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz | |
Netea Daniel | Lupte Libere | ACS Lupte BSG | Szocs Attila | |
Toth Erwin | Atletism | LPS Tg Mureș | Buhlea George | |
Someșan Adelina Moldovan Ayana | Canotaj | CS Mureșul | Balint Claudia | |
Santa Nora | Natație | CSS Tg Mureș | Szeghalmi Andrea | |
Truță Patrik | Canotaj | CS Mureșul | Balint Claudia | |
Sas Darius Adrian | Lupte Libere | CSS Reghin | Peres Miklos | |
Bojte Benjamin | Lupte Libere | CS Mureșul | Molnar Andrea | |
Szabados Edina | Patinaj Viteza | CS Mureșul | Koros Vasile | |
Nistor Elisa | Judo | ASC Dimas | Dima Remus |
SENIORI
Echipe Seniori
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Antrenor |
1 | CSU Tg Mureș | Scrimă – băieți | Szabo Zoltan |
2 | CSS-CSM Tg Mureș | Lupte Libere | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz |
3 | Romgaz Electromureș | Popice fete | Seres Jozsef, Orosz Istvan |
SENIORI
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Clubul Sportiv | Antrenor |
Ramuri Neolimpice | ||||
1 | Varo Norbert | Tenis cu piciorul | A.C.S. Gombos Martial Arts | Varo Gyula |
2 | Sava Maria | Culturism si fitness | CS Sebastiano Reghin | Moldovan Sebastian |
3 | Constantin Mădălina | Karate Shotokan | CS Universitar | Stanciu Nicolae |
4 | Vasilescu Ana | Culturism si fitness | CS Retro Gym | Moldovan Agoston |
5 | Bajko Balazs | K1 | Black Diomond Fight Tg Mures | Poczo Zoltan |
6 | Tuszan Agnes | Triathlon | CS Mobility | Kovacs Szabolcs |
7 | Kovacs Szabolcs | Triathlon | CS Mobility | Kovacs Szabolcs |
8 | Biro Raluca | Culturism si Fitness | CS Sebastiano Reghin | Moldovan Sebastian |
9 | Balint Zsolt | Wushu | CS Ronin Academy | Traian Rus, Paul Albert |
10 | Barabasi Kinga | Teqball | ACS Transilvania | Luca Teodor |
Nr. Crt. | Nume și Prenume | Ramura de sport | Clubul Sportiv | Antrenor |
Ramuri Olimpice | ||||
1 | Biro Cristian | Lupte Libere | CSS-CSM Tg Mures | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz |
2 | Fangli Henrieta | Natație | CS Municipal Tg Mureș | Bartalis Karoly |
3 | Florea Mădălina | Atletism | C.S.S. Sighișoara | Avram Ioan |
4 | Nicușan Daniel | Natație | CS Municipal Tg Mureș | Bartalis Karoly |
5 | Piștănilă Adelin & Măgerușan Rareș | Canotaj | CS Mureș | Claudia Balint |
6 | Mătea Alexandru | Lupte Libere | CSS – CSM Tg Mureș | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz |
7 | More Tamas | Tir cu Arcul | CS Municipal Tg Mureș | Kacso Sandor |
8 | Gombos Erwin | Lupte Libere | CSS Tg Mureș | Fazakas Csaba, Dragoș Vlad, Gyarmati Ferencz |
9 | Bartus Alexandru | Ciclism | CS Mureșul | Berekmeri Csongor |
10 | Timoce Adrian Traian | Scrimă | CS Universitar | Szabo Zoltan |
p. Director executiv
Siklodi Jozsef
(Comunicat de presă, Direcția Județeană de Sport Mureș)
Distribuie:
Lasă un comentariu