Home / Social / Conducea băut și fără permis un ATV neînmatriculat

Conducea băut și fără permis un ATV neînmatriculat

Distribuie

O patrulă din cadrul Secției 13 Poliție Rurală Zau de Câmpie a oprit pentru control vineri, 10 martie, în jurul orei 10.50, pe DJ 153G, în interiorul localității Sânger, un vehicul tip ATV, condus de un bărbat în vârstă de 34 de ani, din comuna Sânger.

”În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat că bărbatul nu deține permis de conducere, vehiculul nefiind înmatriculat. De asemenea, bărbatul a fost testat alcoolscopic, rezultatul testului de respirație indicând o concentrație de 1,03 mg/l alcool pur în aerul expirat, în continuare fiind condus la o unitate medicală pentru prelevarea mostrelor biologice necesare stabilirii alcoolemiei în sânge. În cauză a fost deschis un dosar penal, cercetările continuând sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul neînmatriculat, conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducere sub influența alcoolului”, a informat Biroul de presă al Inspectoratului de Poliție Județean Mureș.

(Redacția / Foto: Facebook – Poliția Română)


De asemenea, verificati

Adolescenți mureșeni arestați pentru tâlhărie calificată

Distribuie Poliția municipiului Târnăveni a fost sesizată, în data de 20 martie, prin apelul unic …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.