Home / Slider / Înfrângere în ultimul meci pe teren propriu la futsal

Înfrângere în ultimul meci pe teren propriu la futsal

Distribuie

Sportivii din cadrul CSM Târgu Mureș au ținut piept timp de o repriză în meciul de futsal disputat împotriva CS United Galați.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-4 pentru adversari, după ce prima repriză s-a terminat cu o egalitate de 1-1.

„Din păcate, experiența și-a spus cuvântul până la final, dar reprezentanților noștri nu au de ce să le fie rușine. Echipa noastră crește vizibil cu ochiul și începe să joace un futsal bun”, se precizează pe pagina de Facebook a CSM.

Marcatorul golului pentru echipa mureșeană a fost Barbócz Norbert.

Potrivit CSM, băieții nu sunt 100% concentrați la începutul meciurilor, însă Vlăduț Dudău a fost cel care a găsit încă din minutul 2 al meciului, drumul spre un gol.

Băieții conduși de pe bancă de antrenorul Cosmin Gherman au reacționat bine, au închis poarta, iar când mingea părea să intre în poartă, Laurențiu Săbăduș s-a impus.

„În atac, echipa noastră a încercat să amenințe de câteva ori poarta adversară și au reușit de câteva ori să șuteze, iar golul a venit după o acțiune Láposi-Barbócz, ultimul marcând din apropiere în minutul 8”, se mai precizează pe pagina CSM.

Potrivit aceleiași surse, la finalul primei reprize, mureșenii au avut posibilitatea de a prelua conducerea pe tabelă, dar Barbócz a ratat o lovitură de la 10 metri. În cea de-a doua parte a jocului, gălățenii au forțat desprinderea și au reușit să mai marcheze încă o dată.

În ultimele 10 minute ale jocului, adversarii au reușit să mai marcheze un gol, iar Cojocaru a fost cel care a stabilit scorul final.

Acesta a fost ultimul meci pe teren propriu în anul curent pentru echipa CSM Târgu Mureș. Ultimul meci care urmează a fi disputat va avea loc în deplasare la Mausoleul Mărășești.