Ioan-Cristian Moldovan (Luduș): ”Vom deschide noi orizonturi pentru viitorul orașului” Administratie
  • redactia
  • 0 comentarii
  • 429 Vizualizări

Ioan-Cristian Moldovan (Luduș): ”Vom deschide noi orizonturi pentru viitorul orașului”

Social-democratul Ioan Cristian Moldovan a câștigat cel de-al patrulea mandat de primar la Luduș. La alegerile locale din 9 iunie, Ioan Cristian Moldovan a obținut peste jumătate din voturile exprimate ale ludușenilor, devansându-și cei patru contracandidați: Raul-Teodor Cociș (PNL), Dragoș Ciprian Cipăian (AUR), Sergiu Olivian Stoica (independent) și Iosif Moldovan (USR).

”Dragi luduşeni, cu profundă recunoștință și emoție, vă mulțumesc din suflet pentru încrederea pe care mi-ați acordat-o încă o dată, oferindu-mi mandatul cu numărul patru. Acest vot nu este doar o validare a muncii depuse împreună până acum, ci și un angajament ferm pentru continuitatea proiectelor noastre și dezvoltarea sustenabilă a orașului nostru. Sprijinul și încrederea voastră mă motivează să continui să muncesc cu dăruire și responsabilitate pentru binele comunității. Vom continua să construim împreună un oraș modern, sigur și prosper, în care fiecare cetățean să se simtă respectat și valorizat. Vă mulțumesc încă o dată pentru susținere și colaborare. Împreună, vom duce la bun sfârșit toate proiectele începute și vom deschide noi orizonturi pentru viitorul orașului nostru”, a transmis primarul reales, Ioan Cristian Moldovan.

Primăria Orașului Luduș:

Ioan Cristian Moldovan (PSD) 50,28% (3.629);

Raul-Teodor Cociș (PNL) 39,57% (2.856);

Dragoș Ciprian Cipăian (AUR) 5,42% (391);

Sergiu Olivian Stoica (independent) 3,21 (232);

Iosif Moldovan (USR) 1,52% (110).

Consiliul Local Luduș:

PSD 35,85% (2.579);

PNL 29,08% (2.092);

UDMR 16,94% (1.219);

AUR 8,81% (634);

PMP-Forța Dreptei 4,17% (300);

USR 2,65% (191);

Daniel Totu 2,49% (179).

(Redacția)

Distribuie:

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Recomandari

Recent
Popular
Etichete


Citeste Zi de Zi Online


 

 

 


 

 

 

Print


 

Transilvania Business

ARHIVE