Weekend de succes pentru echipa de ciclism CSU Târgu Mureș Slider
  • 327 Vizualizări

Weekend de succes pentru echipa de ciclism CSU Târgu Mureș

Acest sfârșit de săptămână a fost unul încărcat și plin de realizări pentru echipa de ciclism a CSU Târgu Mureș, care a concurat la Triada MTB Păltiniș.

Competiția a marcat a doua etapă a Cupei Naționale la Cross-Country Olympic, unde sportivii Roberto Burța (elite), Patrick Pescaru, Elias Hozat, Maté Szakács (U23) și Iana Balteș (juniori) au reprezentat cu mândrie clubul.

Duminică, 30 iunie, Patrick Pescaru și Iana Alesia Balteș au strălucit pe podium, câștigând medaliile de aur la categoriile lor, U23 & general și juniori feminin. Performanțele echipei CSU Scott au continuat să impresioneze cu Roberto Burța care a obținut medalia de argint la categoria Elite. Elias Hozat (U23) a ocupat locul III, iar Maté Szakács a ocupat locul cinci tot la categoria U23.