
- redactia
- 0 comentarii
- 502 Vizualizări
O seară de muzică clasică la superlativ. Cvartetul Tiberius în concert la Târgu Mureș
5 februarie 2025Târgu Mureș se pregătește pentru un eveniment muzical unic. Marți, 18 februarie 2025, Sala Mică a Palatului Culturii va răsuna de armoniile inconfundabile ale muzicii de cameră, grație Cvartetului Tiberius și invitatului său special, pianistul de renume internațional Luis Fernando Perez, din Spania, anunță Filarmonica de Stat Târgu Mureș.
Publicul va avea ocazia să se bucure de un program deosebit, ce include capodopere din repertoriul clasic semnate de W.A. Mozart și R. Schumann. Virtuozitatea interpreților și aranjamentele rafinate promit o experiență sonoră captivantă, perfectă pentru pasionații muzicii clasice.
Pentru a vă asigura un loc la acest eveniment unic, biletele pot fi achiziționate de la casieria Filarmonicii sau online prin platforma Eventbook. Rezervați-vă locul accesând linkul: Eventbook Concert Cameral.
„Nu ratați ocazia de a trăi o seară de muzică clasică la cel mai înalt nivel! Vă așteptăm cu drag la Palatul Culturii pentru un concert de neuitat”, se arată într-o postare pe pagina de Facebook a Filarmonicii de Stat Târgu Mureș.
Lorena PINTILIE
Sursa foto: Facebook – Filarmonica de Stat Târgu Mureș
Recomandări zi de zi
Administratie
Social
Politic
Business
Sanatate
Invatamant
Sport
Citește și:
Recomandari
|
|
Lasă un comentariu