
- redactia
- 0 comentarii
- 1164 Vizualizări
Doi minori dați dispăruți în Mureș. Poliția cere ajutorul populației. I-ați văzut?
10 februarie 2025Polițiștii din Mureș sunt în alertă după dispariția a doi frați minori din cadrul Centrului de Tip Familial (CTF) Miercurea Nirajului. La data de 10 februarie 2025, Virag Levente, de 13 ani, și Virag Narcisa, de 11 ani, au plecat către școala din Livezeni, însă nu au mai ajuns la unitatea de învățământ.
„La momentul plecării, Virag Levente era îmbrăcat într-o geacă verde închisă, are aproximativ 1,45 m înălțime, păr scurt și constituție atletică. Sora sa, Virag Narcisa, purta o bluză albastră cu glugă, are o înălțime de aproximativ 1,40 m, păr negru și ochi căprui. Orice informație care poate ajuta la depistarea lor este extrem de importantă”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Mureș, Aurica Sabău.

Persoanele care dețin informații relevante sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.
(L.P.)
Sursa foto: IPJ Mureș
Recomandări zi de zi
Administratie
Social
Politic
Business
Sanatate
Invatamant
Sport
Citește și:
Recomandari
|
|
Lasă un comentariu