
- redactia
- 0 comentarii
- 981 Vizualizări
Antreprenoriat în serie și soluții sustenabile – Veltol Energy câștigă licitația pentru un nou proiect fotovoltaic de 300 kW la Pănet
7 mai 2025Compania Veltol Energy, parte a Veltol Holding SRL, continuă să-și consolideze poziția de lider în domeniul energiei regenerabile, câștigând recent licitația pentru implementarea unui sistem fotovoltaic de 300 kW în localitatea Pănet, județul Mureș.
Proiectul reprezintă un nou pas în seria de investiții verzi dezvoltate în parteneriat cu autorități și companii locale, reconfirmând capacitatea Veltol de a livra soluții eficiente și sustenabile, adaptate nevoilor actuale ale comunităților și firmelor din România.
Veltol Energy s-a remarcat în cadrul procesului de selecție prin seriozitate, expertiză tehnică și capacitatea de a gestiona rapid și eficient proiecte de amploare. Cu un istoric solid în domeniul fotovoltaic și cu zeci de sisteme implementate la nivel național, compania a devenit un exemplu de antreprenoriat în serie, bazat pe inovație, know-how și o echipă tehnică de elită.
Sub coordonarea antreprenorului Levente Toth, Veltol își continuă misiunea de a accelera tranziția energetică a României, oferind clienților industriali și instituționali soluții smart, scalabile și sigure.
Proiectul de la Pănet adaugă încă un reper pe harta extinderii rețelei de energie curată, într-un moment în care sustenabilitatea nu mai este o opțiune, ci o necesitate.
(Redacția)
- Etichete:
- veltol energy mures
Recomandări zi de zi
Administratie
Social
Politic
Business
Sanatate
Invatamant
Sport
Citește și:
Recomandari
|
|
Lasă un comentariu