
- redactia
- 0 comentarii
- 419 Vizualizări
VIDEO: Alegeri fără incidente majore în Mureș până la această oră
18 mai 2025Vă informăm că până la acest moment, în județul Mureș, nu au fost înregistrate incidente deosebite în legătură cu procesul de vot. În total, astăzi, au fost primite două sesizări de posibile incidente electorale, dintre care unul nu s-au confirmat, iar în celălalt caz s-a aplicat o sancțiune contravențională pentru comercializarea de băuturi alcoolice în proximitatea unei secții de votare.
„Reamintim că, fiecare sesizare cu privire la producerea unor incidente electorale este verificată cu operativitate de echipele MAI, indiferent de persoanele implicate”, a transmis Biorul de Presă al IPJ Mureș.
Pentru orele următoare, efectivele MAI din județul Mureș vor continua misiunile de menținere a siguranței publice la nivelul întregului județ, cu precădere în zona secțiilor de votare, pentru ca procesul de vot să decurgă fără probleme.
(D.C.)
Recomandări zi de zi
Administratie
Social
Politic
Business
Sanatate
Invatamant
Sport
Citește și:
Recomandari
|
|
Lasă un comentariu