Slider
- redactia
- 0 comentarii
VIDEO: Vis împlinit pentru Rareș Cojoc – Andreea Matei, titlul mondial la categoria Adulți Standard
2 noiembrie 2025Perechea Rareș Cojoc – Andreea Matei a câștigat sâmbătă seara la Sibiu titlul mondial la categoria Standard în cadrul WDSF World Championship Standard Adult, competiție găduită în acest weekend de Sala Transilvania din Sibiu.
După un sezon excelent în care au dominat circuitul Cupei Mondiale, Rareș Cojoc – Andreea Matei au reușit să se impună la Sibiu după o evoluție entuziasmantă la toate capitolele, vals vienez, vals lent (solo), slow fox, tangoul (solo) și quick-step, fapt care le-a permis câștigarea în premieră a titlului mondial.
O zi extraordinară, memorabilă!
„A fost o zi lungă, obositoare, am avut șase runde însă ne-am simțit extraordinar, mai ales pentru faptul că această competiție s-a desfășurat la noi acasă în România. Au fost alături de noi familiile, toți prietenii noștri apropiați. Da, într-adevăr a fost a fost o zi extraordinară, memorabilă”, a declarat Andreea Matei.

O încununare a succesului!
„Așa cum bine știți deja, sunt un patriot, îmi iubesc cu adevărat țara, tot ceea ce înseamnă România și pentru mine, simplul fapt de a avea un Campionat Mondial care să se desfășoară în România este ceva extrem emoționat și în același timp îmbucurător încât să ne determine să creăm cea mai bună performanță a noastră și cred că am reușit. Să vezi că o sală întreagă îți scandează numele, să vezi atât de multe stegulețe și voci care strigă ”România” sau ”Rareș și Andreea” este emoționant și da, este o încununare a succesului”, a declarat pentru Cotidianul Zi de zi, Rareș Cojoc.
Alin ZAHARIE
Recomandări zi de zi
Administratie
Social
Politic
Business
Sanatate
Invatamant
Sport
Citește și:
|
|
Recomandari
|
|
|
















Lasă un comentariu