Futsal Municipal Miercurea Ciuc – Cityus Târgu-Mures 2-7 (0-1) Sport
  • 66 Vizualizări

Futsal Municipal Miercurea Ciuc – Cityus Târgu-Mures 2-7 (0-1)

Echipa Cityus Târgu-Mures a câstigat luni, 18 februarie, partida din cadrul etapei cu numarul XV a ligii întâi de futsal. Târgumuresenii s-au impus cu scorul de 7-2 (1-0), în deplasare, în fata formatiei Futsal Municipal Miercurea Ciuc. Golurile celor de la Cityus au fost reusite de: Kacso si Paulo Faria, ambii cu câte doua reusite, Szombat, Mircea Bogdan si Nuno Miguel, câte un gol. ,,A fost o partida în care jucatorii nostri au fost cu mult peste adversar, demonstrându-si calitatile în teren. Chiar daca în prima repriza n-am reusit sa ne detasam pe tabela de marcaj, în repriza secunda puteam înscrie chiar si mai multe goluri", a declarat presedintele clubului Cityus Târgu-Mures, Kiss stefan.
Sase goluri consecutive
La pauza scorul era strâns, 1-0 pentru Cityus Târgu-Mures, ciucanii egalând la începutul partii secunde. A urmat apoi o serie de sase goluri ale fotbalistilor tîrgumureseni, echipa adversa reusind sa mai înscrie doar o singura data. În urma acestei victorii, Cityus ramâne pe locul al IV-lea cu 24 de puncte. Urmatorul meci, elevii antrenorului Arthur Melo îl vor disputa tot în deplasare, în compania echipei Futsal Craiova, la data de 3 martie, cu începere de la ora 19.45.