CSM Sighișoara: Egalitate în etapa a 24-a din Liga Zimbrilor Sighișoara
  • 248 Vizualizări

CSM Sighișoara: Egalitate în etapa a 24-a din Liga Zimbrilor

Sâmbătă, 20 aprilie, în Sala Concordia Chiajna, echipa masculină de handbal CSM Sighișoara a susținut un meci epic în cadrul celei de-a 24-a etape din Liga Zimbrilor împotriva formației CSA Steaua București.

Desfășurându-se sub privirile atente ale suporterilor, confruntarea s-a încheiat într-un impas tensionat, scorul final fiind de 31-31. În prima repriză, echipa CSA Steaua București a dominat terenul, conducând cu un avantaj considerabil, scorul fiind 18-12 în favoarea lor.

Cu toate acestea, determinarea echipei CSM Sighișoara a fost evidențiată în repriza a doua, permițându-le să revină și să egaleze situația. După această partidă, conform ultimelor actualizări ale clasamentului furnizate de Federația Română de Handbal, echipa CSM Sighișoara ocupă locul 12 într-o competiție acerbă, în rândul a 14 echipe, adunând un total de 17 puncte.