Titluri câștigate la campionatul național Masters Slider
  • Amalia Vasilescu
  • 277 Vizualizări

Titluri câștigate la campionatul național Masters

Campionatele naționale de atletism „Masters” au avut loc la București, unde  Clubul Sportiv Municipal Târgu Mureș a fost reprezentat de trei atleţi pe pista stadionului Iolanda Balázs Sőtér.

La categoria feminin, +45 ani, Barabási Rozália a cucerit titlurile naționale la 80 m garduri respectiv la 100 și 200 m plat.

Böjte Attila a câștigat probele de săritura în lungime și 100 m plat la categoria de vârstă 60+ și a luat argintul la 200 m.

Cel mai „tânăr” atlet, Fülöp János Csaba , a cucerit trei medalii de aur la categoria de vârstă de peste 75 de ani , a fost invincibil la aruncarea ciocanului greu, a ciocanului și a discului, dar a ratat de puțin locul întâi la aruncarea greutății, terminând pe locul al doilea.

Felicitări sportivilor care demonstrează în fiecare zi că vârsta nu este o barieră în sport!