CS Unirea Ungheni 2018, ”nașa” Academiei lui Hagi Slider
  • 724 Vizualizări

CS Unirea Ungheni 2018, ”nașa” Academiei lui Hagi

În cadrul Junior Summer Cup Eforie, competiție dedicată generației 2015, aflată la cea de-a 5-a ediție, Clubul Sportiv (CS) Unirea Ungheni 2018 și-a adjudecat a doua victorie în fața Academiei Gheorghe Hagi.

Potrivit informațiilor publicate pe pagina oficială a CS Unirea Ungheni 2018, echipa care a obținut victoria s-a calificat în marea finală. În urma sferturilor de finală jucate în fața celei de-a doua echipe participante a Academiei Gheorghe Hagi, fotbaliștii din Ungheni au obținut în timpul efectiv de meci o remiză, mai exact scorul de 2-2. În prelungiri, la loviturile de departajare, mureșenii au câștigat cu scorul de 4-3.