Salbă de medalii pentru sportivii ACS Lupte BSG Târgu Mureș Slider
  • 150 Vizualizări

Salbă de medalii pentru sportivii ACS Lupte BSG Târgu Mureș

În urma Campionatul Național Individual de Lupte U15 și U20 care tocmai s-a încheiat, sportivii din cadrul ACS Lupte BSG Târgu Mureș a cucerit o salbă de medalii, mai exact patru medalii de aur, două de argint și patru de bronz.

Potrivit reprezentanților ACS Lupte BSG Târgu Mureș, laureații ediției din 2023 sunt următorii sportivi mureșeni: Manțog Claudia, Ionuț Goran, Marius Retco și Laurențiu Florea care au obținut medalia de aur. Totodată, Florentina Manțog și Maxim Panuș au luat locul II, în timp ce Valeria Flocea, Andrei Flocea, Andrei Covalschi și Sándor Kurta au urcat pe podium și și-au adjudecat bronzul.

De asemenea, Kilyén Előd a obținut locul VIII, iar Fülöp Jenö a obținut locul X, iar în clasamentul pe echipe ACS Lupte BSG Târgu Mureș a ocupat merituosul loc I.