Infrangere in primul meci Eveniment
  • 26 Vizualizări

Infrangere in primul meci

Debutul returului, pentru primdivizionara Cityus nu a fost de bun augur. Tîrgumuresenii au pierdut cu 5-3 partida disputata în deplasare la Timisoara, în fata celor de la Politehnica. Dupa victoria la limita din tur, jucatorii pregatiti de Arthur Melo au încercat sa repete isprava. În prima repriza au si reusit acest lucru. Doua goluri ale lui Szombat Lajos si Kacso Endre, în minutele 1 si 12, fata de numai unul al gazdelor au stabilit scorul pauzei: Poli. – Cityus 1-2. În partea a doua a meciului timisorenii revin în forta. Puncteaza de 4 ori, fata de o singura reusita a oaspetilor, opera aceluiasi Kacso. Scor final 5-3 pentru Poli. Timisoara. Cityus a început partida cu: Carlao – Faria, Ferreira, Nuno Miguel si Szombat. Au mai jucat: Kacso, Popescu si Rusu. În etapa a XIII-a, Cityus va juca tot în deplasare la Municipal Resita. Partida se va disputa duminica, de la ora 11. În Liga a II-a, Cityus II va întâlni, luni de la ora 18.00, în Sala Sporturilor, pe Dava Deva. De mentionat ca, din 5 februarie, timp de trei zile, se va desfasura la Targu-Mures ultimul stagiu de pregatire al selectionatei sub 21 de ani a României. Din cei aproximativ 20 de jucatori ce vor fi prezenti la antrenamente, selectionerul Arthur Melo va contura lotul cu care va aborda preliminariile pentru Campionatul European. Din cauza unor defectiuni tehnice, SportKlub nu a mai transmis în direct partida de la Timisoara. (S.G.)