Sete de goluri în "Companies' League Joma" Sport
  • 54 Vizualizări

Sete de goluri în "Companies' League Joma"

11319_comp.gifPe terenul cu iarba sintetica de la UMF s-au disputat miercuri, 13 februarie, doua meciuri din competitia "Companies' League Joma", contând pentru etapa a VII-a. În primul meci echipa Presei a întâlnit ocupanta locului cinci în clasament, formatia Autocenter Spanner. Dupa o prima repriza mai echilibrata, în ce priveste rezultatul, scor 3-1 în favoarea celor de la Autocenter Spanner, repriza secunda a fost un adevarat calvar pentru jurnalisti, care au încasat nu mai putin de 10 goluri, reutind sa înscrie doar de doua ori. Scor final 13-3 pentru Autocenter Spanner. Golurile din tabara mass-mediei au fost reusite de Cosmin Blaga, Remus Handuc si Cristian Ignat. Au mai evoluat pentru echipa presei Sucher Ervin, Florin Marcel, Sorin Craciun, Vlad Podar, Sorin Tantos si Sorin schiopu. Pentru echipa adversa cel mai prolific jucator a fost Silviu Codarcea cu 4 goluri, urmat de Daniel Bors si Florin Galfi, ambii cîte 3 reusite, Viorel Vasu cu doua goluri, respectiv Horatiu Cioloboc cu un singur gol.
Meci încheiat cu contestatie
În cea de-a doua partida disputata s-au întâlnit echipele Foraj Sonde si Prolemn Reghin. si în aceasta partida s-a înregistrat o sete de goluri a jucatorilor. La pauza echipa Prolemn Reghin conducea cu 6-1, iar în final scorul a luat proportii, si anume 11-3. Cele mai multe goluri au fost înscrise de Nicolae Badin, în numar de patru, pentru reghineni. Au mai punctat pentru învingatori Asztalos Erno (3), Ovidiu Marginean (2), respectiv Doru Pop si Sorin Halatiu, ambii cu câte un singur gol. Pentru echipa Foraj Sonde au marcat Mircea stefanovici (2) si Marius Olaru (1). Echipa Foraj Sonde a depus o contestatie în ce priveste dreptul de joc a jucatorului Sorin Halatiu, de la Prolemn Reghin, care este legitimat la echipa de liga a III-a, Avântul Reghin. Aseara, dupa închiderea editiei, s-au disputat ultimele doua meciuri ale etapei a VII-a, si anume E.ON Gaz – Azomures, respectiv UMF – Gedeon Richter.