U Mobitelco – BC Mures 87-81 Sport
  • 30 Vizualizări

U Mobitelco – BC Mures 87-81

Aseara in Sala Sporturilor Horia Demian din Cluj Napoca formatia masculina de baschet BC Mures a pierdut cu scorul de 87-81(22-25; 25-13; 21-18; 19-25) in fata formatiei locale U Mobitelco. Partida a contat in cadrul celei de- a XVII- a etape a diviziei A din cadrul Campionatului National. Formatia mureseana a evoluat cu mult curaj, a condus dupa primul sfert, dar pana la pauza gazdele au trecut in avantaj. Principalul marcator al clujenilor a fost Lawrence (25), in timp ce pentru mureseni Peciukas a reusit 21 puncte. Vom reveni cu o cronica mai ampla in numarul de maine al cotidianului Zi de zi.